У молитовному стоянні біля стін Верховної Ради взяли участь близько двох тисяч вірян УПЦ. Разом із віручими молилися єпископ Васильківський Миколай, єпископ Іванківський Кассіан та єпископ Гостомельський Тихон. Православні українці читали акафіст до Божої Матері. Вони помолилися про те, щоб Господь напоумив народних обранців припинити втручатися у внутрішні справи Церкви і не приймати дискримінаційних законів, спрямованих на дискримінацію вірян УПЦ та обмеження їх конституційного права на свободу совісті і релігійних переконань.

Однак, молитовне стояння аж ніяк не завадило можновладцям прийняти антицерковний законопроект № 5309. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що виніс законопроект на голосування «на прохання глави УПЦ Київського патріарха Філарета» і висловив надію, що його «підтримає весь український парламент, всі українці і патріоти, які є в цьому парламенті, <…> ми всі сьогодні підтримаємо Українську православну церкву і патріарха Філарета». «Ми завжди виступали і виступаємо за свободу віросповідання, але Церква, духовний центр якої знаходиться в державі-агресора, повинна носити назву тієї країни, де знаходиться її центр. Це рішення ширше за релігійне питання», – підкреслив глава українського парламенту.

«За» законопроект проголосували 240 депутатів, «проти» – 31, утримався 1 народний депутат.

Юридичний Відділ Української Православної Церкви заявив, що прийнятий сьогодні законопроект  порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України, що належать до Української Православної Церкви, а також не відповідає Конституції України, Загальній декларації прав людини та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Україна є світською державою, що унеможливлює встановлення на законодавчому рівні якихось переваг або обмежень для тих чи інших релігійних об’єднань. А примушування Української Православної Церкви до зміни свого найменування є нічим іншим, як втручанням у її діяльність, що може призвести до непередбачуваних наслідків у суспільстві. Як ми бачимо, у цьому законопроекті не йде мова про Українську Православну Церкву, але із публічних заяв відомо про намір застосувати його до Української Православної Церкви на догоду новоутвореному релігійному об’єднанню «Православна церква України», яке хоче забрати собі цю назву. В котрий раз наголошуємо, що Українська Православна Церква є Церквою українського народу, що заснована Собором Української Православної Церви та зареєстрована відповідно до українського законодавства, а її центр знаходиться у місті Києві. Вважаємо цей закон антиконституційним і маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Звертаємось до Президента України застосувати до цього закону право вето.