1. Ще до суду було вирішено, що Спаситель повинен померти.

 

«За два ж дні була Пасха й Опрісноки. А первосвященики й книжники стали шукати, як би підступом взяти Його та забити»

(Від Марка 14:1).

2. Проти Спасителя виступали підставні, свідки. Зазвичай релігійні вожді вислуховували багатьох свідків, щоби встановити істину.

«А первосвященики та ввесь синедріон шукали на Ісуса неправдивого свідчення, щоб смерть заподіяти Йому…»

(Від Матвія 26:59).

3. Іісуса Христа ніхто не захищав.

«І казали: Коли Ти Христос, скажи нам. А Він їм відповів: Коли Я вам скажу, не повірите ви. А коли й поспитаю вас Я, не дасте Мені відповіді. Незабаром Син Людський сидітиме по правиці сили Божої! Тоді всі запитали: То Ти Божий Син? А Він їм відповів: Самі кажете ви, що то Я…А вони відказали: Нащо потрібні ще свідки для нас? Бо ми чули самі з Його уст!» (Від Луки 22:67-71).

4. Суд проводився вночі, що суперечило власним законам релігійної влади.

«А первосвященики з старшими й книжниками, та ввесь синедріон, зараз уранці, нараду вчинивши, зв’язали Ісуса, повели та й Пилатові видали»

(Від Марка 15:1).

 5. Первосвященник велів Христа поклястися, а потім звинуватив Його на основі Його слів.

«Ісус же мовчав. І первосвященик сказав Йому: Заприсягаю Тебе Живим Богом, щоб нам Ти сказав, чи Христос Ти, Син Божий? Промовляє до нього Ісус: Ти сказав… А навіть повім вам: відтепер ви побачите Людського Сина, що сидітиме праворуч сили Божої, і на хмарах небесних приходитиме!Тоді первосвященик роздер одежу свою та й сказав: Він богозневажив! Нащо нам іще свідки потрібні? Ось ви чули тепер Його богозневагу! Як вам іздається? Вони ж відповіли та сказали: Повинен умерти!»

(Від Матвія 26:63-66).

6. Коли висувались такі серйозні звинувачення, суд міг проходити тільки на місті зібрання синедріону, а не в будинку первосвященника.

«А Ісуса вони повели до первосвященика. І зійшлися всі первосвященики й старші та книжники»

(Від Марка 14:53).

 

 

Релігійні вожді не були зацікавлені в чесному суду над Спасителем. Вони вважали, що Іісус повинен померти. В сліпій ненависті до Нього вони порушили закон справедливості, який покликані були захищати.